UCUZ ALIŞVERİŞ İÇİN 10 TÜYO

2 gün önce
UCUZ ALIŞVERİŞ İÇİN 10 TÜYO ...

Her kadın gibi ben de alışveriş manyağıyım denebilir. En ufak mutsuzluğumu bile mutluluğa dönüştüren bu şahane aktiviteyi en az hasarla atlatmanın yollarından bahsetmek istiyorum sizlere. Çok alışveriş yaparım ama dünyalar harcamam kesinlikle buna. Peki bunu nasıl mı yapıyorum ?

1.İNDİRİM TAKİBİ

Ucuz alışverişin en kolay yollarından biri kuşkusuz indirim takip etmek. Zara'nın 2 Ocak-2 Temmuz, Vakko'nun 1 Ocakta indirime gireceğiniz önceden bilirim misal. Mango zaten arar haber verir sağolsun indirim tarihinden önce almak istediklerimi gider ayırtırım indirim günü de alırım. Size de tavsiyemdir. E ben takip edemiyorum diyorsanız sonradan 29.90'a düşecek elbiseye 290 TL verin beni bağlamaz ;)

2.ZAMANSIZ ALIŞVERİŞ

Benim alışverişte kazandığım en büyük tüyonun bu olduğunu söyleyebilirim. HEr daim alışveriş halindeyim. Gittiğim bir mağazada şık bir elbiseyi %90 indirimde görürsem ihtiyacım olsun olmasın kesin alırım. Bu sayede dolabımda her an her yer için giyecek kıyafetim olur. En yakın arkadaşımın düğününde giyecek elbisem dahil ;) Bence siz de bu şekilde davranırsanız hem son gün kıyafet telaşına düşmemiş, hem de aceleyle bir elbiseye dünya para vermemiş olursunuz.

3.İNDİRİM SİTELERİ

Evet markafoni, Trendol gibi indirim sitelerinden bahsediyorum. Bu sitelere girip hunharca her gün alışveriş yapın demiyorum. Kaldı ki bu ucuz alışveriş olmaktan kesinlikle çıkar. Ama ünlü markaları buralardan takip edin. Ben geçenlerde sezonda arkadaşımın 250 TL'ye aldığı İnci marka botu 80 TL civarında bir şeye aldım :) Buralardan bildiğiniz markaları almanızı tavsiye ederim.

4.PAZAR GEZMELERİ

Eğer bugüne kadar pazardan bir kıyafet almadıysanız yazık etmişsiniz demeden edemicem. Benim ve kızların en sevdiğimiz yerlerden biri olan Sosyete Pazarlarında ummadığınız kadar güzel kıyafetleri bulabilmeniz mümkün. Üstelik fiyatlar gerçekten uygun.

5.OUTLET FIRSATLARI

Normal AVM'leri gezdiğiniz kadar ara ara outletlere de göz atın derim. İlla her şeyi sezondan almak diye bi şartımız yok öyle değil mi. Modasının geçtiği falan da yok üstelik. Benim Outlet favorim elbette ki 7. cadde Mango ;) 9,90'lara ne elbiseler almışımdır ahh ahh.

6.KENDİN YAP

Bu söylediğim beceri isteyen bir şey kabul ama kendiniz yapamıyorsanız bile benim yaptığım gibi becerikli bir arkadaş edinin. Böylece mağazada gördüğünüz 99 TL olan bilekliği boncukçudan 10 TL'ye aldığınız malzemelerle evde yapabilirsiniz ;) Burdan Hüsnamı öperimmm :*

7.KURTARICI PARÇALAR

Dolabınızda siyah etek, siyah kalem elbise gibi çoğu şeyle kombinlenebilecek kritik parçalar bulundurursanız alışverişe deli gibi para ödemek zorunda kalmazsınız. Benim en büyük kurtarıcım dar siyah elbiselerimdir mesela ;)

8.YURTDIŞI ALIŞVERİŞİ

Yurt dışına gitme imkanı olanlar için çoğu markayı ucuza bulabilcekleri ülkeler var. Amerika ve Dubai bunlardan ikisi. Özellikle teknolojide ve ünlü markalarda Türkiye'yle fiyatlar nerdeyse yarı yarıya oynuyor. Yurt dışına çıkamıyorsanız da giden birini bulun ;)

9.BİR MİLYONCULAR

Bir milyoncuları asla ve asla göz ardı etmeyin. Özellikle ev alışverişlerinde İkea, Mudo gibi konsept mağazalarında fahiş fiyata olan dekorasyon ürünlerini 1 milyoncularda çok daha ucuza bulabilirsiniz. Bizim favorimiz yılbaşı alışverişi :) Favori 1 milyoncu mağazamız da 7. caddeye çıkarken solda olan, kesinlikle uğrayın derim ;)

10.İKİNCİ EL

Her ne kadar ben kullanamasam da ikinci el marka ürünler de sizlere epey bir bütçe avantajı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Özellikle lüks çanta alışverişini bu şekilde yapabilirsiniz. Dediğim gibi sadece bu benim yöntemim değil ama makul ve mantıklı olduğu kesin ;)

Asıl en önemli maddeyi yazıya eklemedim, çünkü bu bütün hepsini yerle bir eden cinsten :P Zengin bir koca! Doğru duydunuz kocanız ne kadar zengin olursa ucuzluk kavramı o kadar genişler :)

Arzum Onan'dan Sağlıklı Yaşam İçin 10 Tüyo ...

Galeriler

Diyet tuzaklarından uzak kalmak için 10 tüyo ...

Galeriler

Yorumlar (0)

Bu yazı için henüz yorum yapılmamıştır. İlk yorum yapan siz olun.

© 2013 1001Kadin.Com - Yüklenme süresi: 0 sn.
Bize Ulaşın · Reklam · Twitter · Facebook